Web Tasarım Özellikleri

Bir web sitesinde bulunması gereken özellikler neledir?

Web Tasarım

Web Tasarım Özellikleri

Teknolojinin ilerlemesiyle ve rekabet oranının giderek artmasıyla birlikte bir web sitesinin mevcut konumunu koruyabilmesi veya daha da iyiye taşınabilmesi için belirli standartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Web sitenizin gerek hazırlık aşamasındaki çalışmalar sırasında gerekse zamanla arama motorları tarafından belirlenen yeni özelliklere göre düzenli bir takip ve iyileştirme ile geliştirilmesi gerekmektedir.

Örneğin artık mobil uyumluluğa sahip olmayan bir web sitesinin arama motorları tarafından kabul görmeyeceği ve zamanla mevcut konumunun tamamen gerilemesi gibi veya adını bilmediğiniz, varlığından bile haberdar olmadığınız yeni bir özelliğin sitenizde uyarlı olmadığı için olumsuz olarak etkilenip, rakiplerinizden geride kalmanız sitenizdeki eksik bir özelliğin sonucu olarak karşınıza çıkabilir.

Web sitenizin, bir şekilde sitenize ulaşan ziyaretçiler için tasarım ve içerik olarak yeterince ikna edici olması ve aynı zamanda henüz web sitenize ulaşmamış yeni ziyaretçiler kazanmak, daha fazla görünür olmak için de iyi bir sıralamada yer alması gerekir. Bu amaçlarla bir web sitesi sahip olmak istenirse gerekli çalışmalar yapılarak geliştirilmelidir.

Web siteniz sizin uzun yıllara dayanan köklü ve güçlü varlığınızın, markanızın bir temsili olabileceği gibi, aynı zamanda firmanızı, işinizi duyurup büyütmek isteyeceğiniz bir basamak da olabilir. İşini tanıtarak, daha çok kişiye ulaşarak büyümek isteyen firmalar için tasarımdan sonra seo iyileştirme çalışmaları daha fazla amaçlanmalıdır.

Bir web sitesinde olması gereken özellikler

Web Tasarım

Web siteniz modern bir arayüze sahip olmasıyla birlikte, yer alan tüm öğeleri ile birlikte uyumlu görsel bütünlüğü de sağlamalıdır. Özel bir tasarıma veya standart bir web tasarıma sahip olabilirsiniz. Tamamen size özgü olan özel bir web tasarıma sahipseniz bir çok tasarım arasından kolaylıkla sıyrılmanız mümkün. Standart tasarımlarda önemli olan ise web sitenizin size özel olarak sorunsuz bir şekilde özelleştirilebilmesidir. Modern bir arayüz tasarımına sahip olmakla birlikte, sayfalar ve sayfa üzerindeki tüm öğeler bir arada görsel bir bütünlük oluşturmalı, temiz bir kod yapısına sahip olmalıdır.

İçerik Yapısı

Anasayfa ve diğer tüm sayfa planları iyi bir şekilde oluşturulmalı, sunulan içeriklerinize çeşitli yollardan ve kolaylıkla ulaşılması sağlanmalıdır. Kullanıcının sayfalar arasında kolaylıkla geçiş yaparak tercih ettiğiniz ulaşım kanalı üzerinden rahatlıkla size ulaşabilmesine imkan sağlamanız gerekmektedir.


Sayfa üzerinden kullanacağınız çeşitli içerik bilgi ve görsellerinin tamamen size özgü olması kullanıcının firmanıza olan güveni ve size ulaşma konusunda daha ikna edici olmaktadır.


Seo Çalışmaları

Arama motorları belirli aralıklarla değişen veya yeni gelişmekte olan algoritmalara göre web sitelerinin değerlendirilerek internette bulunabilirlik sıralarını belirlemektedir. Bu amaçla web sitenizin çeşitli testlere göre değerlendirilerek teknik ve görsel olarak iyileştirilmesi, belirlenen seo kritirlerine göre gerekli değişiklik ve düzenlemelerin yapılması gerekmektedir.

Gerek site içinde, gerekse site dışında veya ek olarak yerel seo çalılşmaları ile web site değerinin arttırılması en önemli özelliklerdendir.

Mobil Uyumlu

Bir web sitesinin gerekli temel özelliklerinden biri de artık olmazsa olmaz dedirten bir özellik olan mobil uyumluluk. Farklı çözünürlüklere sahip bir çok bilgisayar ekranının yanı sıra tablet ve telefon kullanım oranının da giderek artmasıyla zamanla gerekli bir özellik haline geldi.

Yalnız web sitenizin mobil cihazda bulunabilir ve açılabilir durumda olması web sitesinizin mobil uyumluluk tasarımına sahip olduğu anlamına da gelmemektedir. Web sitenizin mobil uyumluluk ayarlamaları ile gerekli standartlara sahip olarak ayarlanmış olması gerekmektedir. Kolaylıkla görüntülenebilir olmalı ve kullanıcıya kullandığı ekran boyutuna göre kolaylık sağlamalıdır. Bu özellik sayesinde web sitenize bir çok mobil kullanıcısını da çekmiş olursunuz. 

Aktif Sosyal Medya Hesapları

İnternet kullanıcılarının oldukça fazla yer aldığı ve zaman geçirdiği sosyal medya kanallarında web siteniz için de aktif bir hesabınız olabilir, bu kanallardaki farklı iletişim özellikleri ile ziyaretçiler ile iletişim içinde olabilir, web site trafiğinizi arttırabilir, müşteriler kazanabilirsiniz.

Yeni ziyaretçilerin yanı sıra sosyal medya hesaplarındaki aktiflik oranlarının seo açısından da büyük önemi bulunmaktadır.

Web Site Hızı

Web sitenizin hızlı çalışması hem seo açısından hem de sitenize ulaşan ziyaretçileri kazanmak adına büyük bir öneme sahiptir. Kimse ulaşmaya çalıştığı sayfada bekletildiği bir web sitesinde gezinmek istemez. Bu amaçla sayfa üzerinde yavaşlık yaratabilecek bir resim, kod veya kullandığınız sunucu dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. 

Web Site Hizmetlerimiz

Web Site Seo
Web Site Seo

Arama motorları, web sitelerin bulunduğu sıralamayı oluştururken sahip oldukları kalite puanlarına önem vermektedir. Bu kalite puanları SEO çalışmaları

Web Site Yönetimi
Web Site Yönetimi

Web site yönetimi hizmetlerimiz web sayfanızda yapılması planlanan gerekli içeriklerin düzenli olarak belirlenen programlara göre güncelleştirme ve geliştirme

Google Adwords Reklamları
Google Adwords Reklamları

İnternetten fayda sağlamanın çeşitli yollarından biri de sizi doğru bir hedef kitleye ulaştıracak, planlı olarak yönetilip, takip edilen Google Adwords reklamlarıdır.

Web Yazılım
Web Yazılım

Web yazılım hizmeti bütünsel bir süreçtir. Hazırladığımız projeler işlevsel ve iyi performans gösteren kullanışlı çalışmalardır. Projelendirmek için sizden

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım