HIZLI E-TİCARET SİTESİ

CMSnano ile Web Tasarım, Tek Sayfa Web Tasarım, Özel Web Tasarım, Kurumsal Web Tasarım Hizmetleri.

Hızlı E-ticaret Siteleri

Hızlandırılmış E-ticaret Sayfaları

Hızlı çalışan, açılan tüm sayfalarının hızlı bir şekilde yüklendiği bir e-ticaret sitesinin arama motorlarındaki site sıralamanızı etkilediğini biliyor muydunuz?

Web sitesi hızı sitenizin altyapısına, sunucu kaynaklarına ve yazılımınızın nasıl olduğuna bağlıdır. Kullandığınız sunucunun ve hostingin kalitesinden, sitenizin yazılımına, sayfalarınızın doğru bir şekilde optimize edilmesine kadar yapılacak çalışmalar ile e-ticaret sitenizin hızının arttırılarak daha hızlı ve daha etkili bir e-ticaret sayfasına sahip olmak mümkün.

E-ticaret sitenizin tüm cihazlarda daha hızlı olmasını sağlıyoruz.

Hazırladığımız tüm e-ticaret siteleri sahip olduğu yazılım altyapısı ve site - sayfa açılış hızı optimizasyonları ile yüksek hız ölçümlerine sahip bir e-ticaret sitesi olarak oluşturulmaktadır.

 • Sahip olduğumuz sistem altyapısı sayesinde sitenizde yavaşlığa neden olan yazılım problemleriyle karşılaşmazsınız: Özellikle e-ticaret sitenizin önyüz tarafında yanlış ve kalabalık olarak yazılan kodlar site hızlarını çok fazla yavaşlatıyor. Çalışmayan, gereksiz bir kod yapısından kurtulmak site hızına büyü bir katkı sağlar.

 • CDN ve bulut sunucu kullanımı: Sitenizin trafiğini sorunsuz şekilde kaldırabilecek bir sunucu sitenizin hızlı açılması açısından bir diğer önemli etkendir.

 • Sayfalarda optimize edilmiş görseller kullanıyoruz: Web sitelerinin geç yüklenmesinin diğer temel sebeplerinden bir diğeri de sayfalarda eklenen görsellerin optimize edilmemiş olmasıdır. Çok büyük boyutta olan görseller sayfa açılış hızını ciddi oranda yavaşlatmaktadır.

Site Hızı ve Seo İlişkisi

Sitenizin hızı ziyaretçilerin sitenizde geçirdikleri süreyi arttırır, hemen terk etme oranı yavaş sitelere göre oldukça düşüktür.

Google için amaç kullanıcılarına web sitelerinde en iyi kullanıcı deneyimini sunmaktır. Kullanıcıların geç yüklenen web sitelerine tahammüllerinin olmaması giderek ziyaret oranlarını, sayfada bekleme ve gezinme sürelerini olumsuz olarak etkiliyor dolayısıyla Google da ziyaret ve sayfada kalma oranlarının düşük olduğu bu sayfaları geri plana atarak daha hızlı olan sitelere daha önlerde yer veriyor.

Sitenizin hızlı olması kullanıcı deneyiminin iyi olmasını sağlayan kriterlerden birisi olduğu için önemli bir SEO kriteridir.

WEB SİTE HIZ TESTİ

Yavaş bir e-ticaret sitesine mi sahipsiniz?

Ya da sitenizin hızının yeterli olduğunu mu düşünüyorsunuz, sitenizin hızını ölçmek, daha iyi bir performansa ulaşmak konusunda yapılabilecek iyileştirmelerin neler olduğunu öğrenmek için sitenizin hızını hemen test edin ve sonucu anında görün.

HEMEN TEST ET

HIZ TESTLERİ

Hız testi, web sitenizi üyelik veya başka herhangi bir işlem gerektirmeden kolaylıkla test edebildiğiniz, yapılacak olan iyileştirmelerin detaylı olarak listelendiği ve anında sonucunu görebildiğiniz test ortamlarıdır. Masaüstü ve Mobil olarak ayrı ayrı ölçüm yapılmaktadır.

Her test ortamı, kendi yaptığı değerlendirmelere göre belirlediği bir puan algoritmasına sahiptir. Bunların her birisi optimizasyon konusunda gerekli olan iyileştirmeleri listeler ve bunlara göre değerlendirme yapar. Konulara göre verdiği puanlar da farklıdır. Bu duruma bağlı olarak da, değerlendirme puanları farklılık gösterir. Sonuç olarak hangisi dikkate alınırsa alınsın yapılacak olan iyileştirmeler ile sitenizin hızı farkedilir ölçüde belli bir gelişme kaydedecektir.

Aşağıda hız test araçları arasında en sık kullanılan test araçlarını görebilir, hemen test işleminizi de yapabilirsiniz.

 • Google PageSpeed Insights: Google tarafından geliştirilmiş, ücretsiz ve site hız testi için en çok kullanılan test ortamıdır. Masaüstü ve Mobil olarak iki ayrı şekilde test edilmektedir. Siz de sitenizin hızını hemen kontrol edebilirsiniz.  Hemen Test Et

 • GT Metrix: Ücretsiz bir test ortamıdır ve bu test ortamı da sık kullanılan araçlardan bir tanesidir.Çok detaylı bir raporlama ve 2 farklı optimizasyon algoritması kullanmaktadır.  Hemen Test Et

 • Pingdom: Pingdom da kapsamlı bir web performansı sunan test ortamlarındandır, web sayfalarını test etmek için 70’den fazla global sorgulama konumu kullanmaktadır. Test değerlendirmesinin sonunda sayfa hızınıza etki eden sonuçları elde edersiniz, daha kapsamlı bir rapor için ücretli olarak da hizmet vermektedir.  Hemen Test Et

Web Siteniz İçin Fiyat Teklifi Alın

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım